Zdravotnický nano respirátor Balerina FFP2 NR vzor 332 černá/tmavě šedá 1 ks

39,00 

Skladem

Zdravotnický respirátor FFP2 české výroby, řada PFHM731 respirátor s nanomembránou filtrační účinnost 99,6 %, vel. univerzální M/L, 5x opakovaně použitelný respirátor, certifikát CE a EN 149:2001+A1:2009.

Respirátor Balerina FFP2 třída PFHM731 a jeho vlastnosti

Nanorespirátory značky Balerina typ PFHM731 obsahují unikátní nanomembránu, díky které mají vysokou míru filtrace 99% na záchyt nanočástic velikosti viru SARS-CoV-2 velikosti 120 nanometrů.

Nanomembrána respirátorů má špičkovou filtrační účinnost, neláme se a je na českém trhu unikátní. Výrobky Balerina vynikají dobrou prodyšností a zaručují tak spolu s dalšími použitými materiály maximální uživatelský komfort, ochranu a pohodlí. Výhodou respirátorů je možnost jejich opakovaného použití, která šetří finance a je ekologičtější.

Výhody respirátoru:

 • je otestovaným a registrovaným zdravotnickým prostředkem
 • splňuje mikrobiální čistotu, zdravotní nezávadnost
 • při 99% záchytu stále dobře prodyšný
 • velice příjemný materiál
 • naměřen záchyt 99%, který odpovídá třídě FFP3
 • anatomický tvar, přilne dobře k obličeji
 • nelámavá nanomembrána
 • tvarovatelná kovová nosní výztuha
 • úplná evropská certifikace EN 149:2001+A1:2009
 • certifikát CE
 • český výrobek
 • testován na filtrační účinnost pro záchyt částic velikosti SARS-CoV-2 > 99%
 • hygienické balení po 1 ks (obaly jsou ekologicky rozložitelné)
 • nano respirátor nevlhne, nesnižuje se jeho ochrana během dne
 • možnost opakovaného použití (testováno v laboratoři  na Technické univerzitě v Liberci)

Porovnání filtrační účinnosti

Podívejte jaké hodnoty udává norma FFP2 a naměřené hodnoty respirátoru Balerina PFHM731

Filtrační účinnost norma třídy FFP2 udává min 94% - respirátor FFP2 Balerina PFHM731 má filtrační účinnost 99,6%.
Vdechovací odpor při chůzi norma třídy FFP2 udává max. 70 Pa - respirátor Balerina PFHM731 má vdechovací odpor 40,2 Pa.
Vdechovací odpor při běhu norma třídy FFP2 udává max. 240 Pa - respirátor Balerina PFHM731 má vdechovací odpor 116,5 Pa.
Vydechovací odpor norma FFP2 udává max 300 Pa - respirátor Balerina PFHM731 má vydechovací odpor 176,7 Pa.

Velikost respirátoru

Velikost respirátoru M/L je univerzální. Rozměry respirátoru z vnitřní strany jsou 8,5 cm od nosního klipu k začátku gumiček a 14 cm od nosního klipu ke konci respirátoru.

Opakované použití respirátorů

Respirátory s nanomembránou či respirátory z nanovláken filtrují stabilně, nesnižuje se jejich účinek a to dokud trvá jejich struktura. Pokud tedy s nanorespirátory zacházíte šetrně a struktura filtru není poškozena, tak není snížena ani jejich filtrační kapacita.

Nanomembrána filtruje díky své vnitřní struktuře a dokáže zachytit nanočástice ve veliké míře. Naproti tomu, meltblownové respirátory filtrují díky elektrostatickému náboji meltblown textilie a jejich struktura není pro záchyt nanočástic tolik efektivní. Elektrostatický náboj meltblown filtru klesá již po 40ti minutách od zvlhčení meltblown textilie vydechovaným vzduchem. Proto je třeba respirátory z meltblownu měnit každé 3-4 hodiny.

V dnešní době stále neexistuje certifikace pro opakované použití respirátorů, proto musí být označeny NR jako jednorázové. V oblasti respirátorů FFP2 existuje pouze certifikace dle normy EN149 a ta testuje jen jednorázové použití. Tato norma byla vytvořena ještě v době, kdy se respirátory používaly hlavně v průmyslových provozech a nikdo neřešil COVID-19.

Výrobce musí své výrobky nechat certifikovat dle normy EN149 a poté může provést zvláštní testování v jiných laboratořích, kde otestují, zda filtrační schopnost materiálu klesá při opakovaném použití.

Nanorespirátory Balerina byly certifikovány dle normy EN149, dále byly otestovány na Technické Univerzitě v Liberci na 5 bezpečných opakovaných použití bez snížení účinnost filtrace 99,6% záchyt částic dle normy pro respirátory (norma EN149). Proto nyní v pandemii při nedostatku ochranných pomůcek, výrobce může deklarovat možnost 5 opakovaných použití. Filtrační účinnost na záchyt nanočástic velikosti viru SARS-CoV-2 klesla až po 5ti opakovaných použitích o cca 1,5 % tedy na cca 97,5%.

Respirátory lze dezinfikovat, střídat nebo také použít UV-C box (tímto způsobem byly mezi jednotlivými použitími také ošetřeny nanorespirátory testované na opakované použití na TUL). Myslete, ale hlavně na to, že pokud nebudete respirátory dostatečně měnit, tak si může namnožit v respirátoru bakterie, které mohou způsobit zdravotní problémy. Při manipulaci s již nošeným a ještě neošetřeným respirátorem je třeba dbát opatrnosti a poté si ruce vydezinfikovat.

Prohlášení o shodě
EU certifikát EN 149:2001+A1:2009
Zdravotnický respirátor

Další informace

Hmotnost 0.008 kg
Rozměry

M/L univerzální

Popis

Nanovlákenný respirátor FFP2, opakovaně použitelný, český výrobek, velikost univerzální M/L

Výrobce

Balerina

Značka

Balerina

Výroba

Výroba v České republice – českou firmou Balerina-Czech, s.r.o.